Scroll Top

Teketek – Ord.Prof.Dr. Reha Oğuz Türkkan (Demo)

1.kısım

2.kısım

3.kısım

4.kısım

[quote]Reha Oğuz Türkktan son olarak bu programa katıldı ve geçtiğimiz günlerde vefat etti. Rahmet olsun.
Reha Oğuz’un hayatına dair Türkiye Gazetesinde çıkan İrfan Özfatura’nın yazısı:  Tabutluktan gurbete bir dava adamı REHA OĞUZ TÜRKKAN [/quote]
Programdan Notlar :
OrdRehaTurkkan
* Nihal Atsız’ın ilk kafatasını ben ölçtüm, fakat [Türk ölçütlerine] tutmadı! Fena kızdı bozuldu…

* İtalyada Mussolini ile 10 metre mesafade karşılaştım tesadüfen, Hitlerle de 1 sokak mesafede karşılaştım. Onların nutukları dinledim vs derken bunların Türkiye için tehlikeli olduğunu anladım. “Hep faşistler büyük bir tehlike” diye yazdım. İşte İnönü hükümeti dergiyi bu yazılar yüzünden kapattı Almanya ile münasebetimizi bozuyor diye. Ondan sonra ama bize faşist damgası bastılar.

* Nadir Nadi Hitleri destekliyordu. Cumhuriyet gazetesi Hitler yanlısı yayınlar yapıyordu ve faşist bir çizgideydi. Sora normalleşti bu sefer 68’de sosyalist oldular.

* II . dünya savaşının sonuna doğru o zaman bir Sovyet cumhuriyeti olan Azerbaycan’da 400 küsür Azeri Türkiye’ye sığındığını ve İnönü hükümetinin bunları iadeye hazırlandığını öğrendim ve mukakak biliyorum ki kurşuna dizilecekler. Elini öpmek bahanesiyle randevu aldım ve meseleyi arz ettim bir patladı bir parladı. Sen kimsim git dersini çalış falan. …  Sille tokat beni dışarı attılar. İnönü mütiş kindardır. Peşini bırakmayın bu çocuğun demiş.  Sonra iade edildiler bizimkilerin gözü önünde hemen orada kurşuna dizildiler.

* O zamanın Cumhurbaşkanı  İnönü 24 yaşında bir çocuğa takmış durumdaydı

* 24 yaşımda Irkı Turancı Damgası yedim tevkif edimdim.

* Nihat Peteği adında emniyet genel müdürü Nazi Almanyasına gitmiş ve işkence ampülleri getirmiş.Yüksek volt ceryan veriyorlar.

*  Ciklet satan birini ki sattığı cikletlerin ismi Turan olduğu için  bunu turancılık yapıyor diye tutuklattılar.

*  Ziya Gökalp Kürt olduğunu sonradan inkar etti. Öyle bir şey olsa söylerim zararı yok fakat ben araştırdım değilmişim dedi.

* Nihal atsız Rıza Nur’un üvey oğlu derler değildir ama çok yakınıdır.

* Zeki Velidi Togan Nihal atsızla bizi barıştırdı.

* Hüseyin Namık Orkun, Zeki velidi togan , Orhan şaik  gökyay , Alparslar Türkeş,  Nejdet Sançar, Nihal Atsız , Dr Hasan Ferit Cansever, Fethi Tevetoğlu, Sait Bilgiç o meşhur tabutluklar arasındaydı.

* Nihal Atsız dine karşıydı. Hz peygamberden bahsettiğimizde bırak bu arabı derdi. Tam bilmiyorum şamanlık falan da var mıydı ama öyleydi.

<div class="title-h4"><span style="color: #000000;">Social Networks</span></div>

<div class="title-h4"><span style="color: #000000;">Popular Posts</span></div>

Haftanın Yazıları

Güncel Yazılar